Novela trestního zákoníku v připomínkovém řízení. Poté zamíří do sněmovny

Novela trestního zákoníku, jejíž součástí má být námi požadované rozšíření postihu předsudečných trestných činů o další pohnutky (tedy taková změna, která pomůže ochránit i ty skupiny ohrožené předsudečným násilím, které zákon doposud nechránil dostatečně), nyní prochází připomínkovým řízením. Po něm zamíří do Poslanecké sněmovny.

Přijetí této změny zákona v uplynulých týdnech podpořil i Podvýbor pro problematiku domácího a sexuálního násilí.

Podpořit ji stále můžete i vy, a to podpisem otevřené výzvy, která apeluje na politiky a političky, aby legislativní změnu schválili.

Podrobnosti o novele trestního zákoníku se dočtete zde.

Kontaktujte nás

Kampaň vznikla díky

Nadace OSF

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Cílem programu je dále inspirace k aktivnímu občanství a pomoc znevýhodněným skupinám. Program Active Citizens Fund vstoupil do České republiky v září roku 2019 s cílem podpořit neziskové organizace nehledě na jejich velikost a zkušenosti. V České republice jej spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut. Program je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021. Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy. Důležitým posláním programu je také spolupráce mezi Českou republikou a dárcovskými státy. Jde o spolupráci mezi českými neziskovými organizacemi a organizacemi z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Kampaň dále podpořili

  • T-Mobile
  • Hlavní město Praha - Magistrát hlavního města Prahy
  • ArtAgent